web
email
elekdora[kukac]hotmail.com
kerület
II.
címe
Kuruclesi út 10.
telefonszáma
1/326-9164
gps koordináták
É 47.52046 K 18.98479
megközelítés
22-es, 22E-s és 222-es autóbusszal, 922-es éjszakai autóbusszal
Az 1998. februárjában alakult Baltazár Színház Magyarországon az egyedüli hivatásos színtársulat, amely sérült színészekből áll.
A társulatot működtető Baltazár Színház Alapítvány úttörő feladatot lát el azzal, hogy a fogyatékosságot háttérbe szorító és a művészi sorsot előtérbe helyező látásmóddal rendelkezik. Működésünk alapja, hogy előadásaink társadalmilag ne kirekesztve készüljenek és kerüljenek bemutatásra. Az előadásokat ne "ahhoz képest" ítéljék meg, hanem önmagukért.
A Baltazár Színház Alapítvány 7 éve biztosítja középsúlyosan fogyatékos fiataloknak, hogy ők a tehetségükhöz mérten bontakozzanak ki és mutassák meg magukat - valódi természetükben - a társadalomnak. Ennek érdekében az Alapítvány a sérült színészek számára magas fokú színészképzést biztosít, jó színházi előadásokat hoz létre és a társadalom megnyerése érdekében folyamatosan hallat magáról a médiában. (RTL Klub Reggeli, TV 2 Jó reggelt Magyarország, Fix TV, Színház, Zsöllye, Népszabadság, Magyar Hírlap, Magyar Narancs, Népszava, Nők Lapja, Ellenfény, Kossuth Rádió Krónika, Rádió17, Club Rádió, Tilós Rádió, Napközben, stb.)
Ebbe a programba illeszkedik a Játék az egész és a Színész legyek filmek is, amelyet a Magyar Televízió forgatott - Zelki János rendezésében - a Baltazár Színház működéséről: A dokumentumfilmeket ez idáig 6-szor vetítették különböző tévécsatornák, összesen kb. 2 millió néző látta. A Játék az egész c. film 1999-ben a Budapesti Filmfesztiválon a dokumentum kategóriában a rendezői díjat nyerte el.
Kepes András Oázis c. műsorában a Tollasbál c. produkció filmváltozatát mutattuk be.
Megalakulása óta a társulat 6 előadást hozott létre:
1998. Ébredések
2000. Tollasbál
2001. Gondolj rám szívesen
2002. Beckett Szimfónia
2003. Repülési engedély - angyaloknak.
2004. Múló Rúzs
1999-ben elindítottuk az oktatási programunkat, amellyel egészen új szemléletet alapoztunk meg.
A képzés eddig csak a Baltazár színészei számára volt elérhető, ezen változtatva egy nyitott képzés megvalósításán dolgozik színházunk.
Az alapképzést magyar szakemberek végzik és végezték:
(Regős Pál -mozgásszínészet, Taligás Katalin - muzsika, Dr. Gálik Lászlóné - jóga, Elek Dóra - színészmesterség, Békefi András - thai-chi, Vass Lajos - kortárs tánc, Győry Franciska - beszéd, Földi Andrea - jelmez- és viselettörténet, Virág Szilvia - maszk, Bánki Gabriella - fény, Gretchen Meddaugh -angol nyelv, Draskóczy Attila - kulturális antropológia, Kerekes József - ritmus néptánc, Granasztói Szilvia - báb), valamint - kurzusszerűen - magyar és külföldi vendégtanárokat is felkérünk (ez idáig Tadashi Endo butotánc, francia képzőművészek).
A színház óriási szerepet játszik a fogyatékosok “másságának” elfogadtatásában, út az értelmi sérült emberek számára az össztársadalomba való integrálódáshoz.
A Baltazár Színház Alapítvány nagyon fontos feladatának érzi, hogy tájékoztassa az egész társadalmat: a sérült társadalomról az előítéletektől eltérő képet adjon. Az emberekre az érzelmeken – a művészeten – keresztül lehet leginkább hatni. A hatás eléréséhez az előadásaink magas színvonala a biztosíték.
Egy ország társadalmi megítélésében a fogyatékossággal kapcsolatos szemlélet irányadó. A fejlettebb európai országokban már sok-sok éve kialakult a “sérült színjátszás” kultusza. A Baltazár Színház megalakulása óta kiemelt feladatának tartja, hogy minél több hasonló színházzal kerüljön szakmai kapcsolatba Európában. 2003-2004 között a „Kultúra 2000” program keretében egy angol, egy belga és egy francia társulattal közös terven dolgoztunk.
2002. júliusában a Baltazár Színház a Fővárosi Önkormányzattól Pro Culture Urbis támogatást kapott.
A 2003-as év Civil Szervezete a Baltazár Színház Alapítvány lett.
változás
0% az előző hónaphoz