web
email
resz[kukac]ruttkaievaszinhaz.hu
kerület
VI.
címe
Teréz krt. 62.
telefonszáma
1/218-9380
gps koordináták
É 47.50962 K 19.05702
2006. augusztus 7-én nyitotta meg kapuit az Új Ruttkai Éva Színház, a volt Szikra / Metro mozi helyén a Teréz körúton, a Nyugatival szemben.
Régi színház, hiszen a Ruttkai Éva Színház 12 évvel ezelőtt alakult, és azóta folyamatosan jelen van a magyar színházi életben. Két elszánt fiatalember fáradhatatlan, áldozatos, hittel teli munkája nyomán 1994. október 8-án (a Kispesti Vígadóban) megszületett egy magánszínház. Igaz, hogy az első önálló bemutató már 1994. november 7-én az Üllői út 45. szám alatt a harmadik emeletén (lift van!) tartottuk. A csöpp, 90 férőhelyes, otthonos színház nagy utat járt be. Sajátos szellemiségű, egyedi hangvételű, családias légkört árasztó sikeres színház lett. Az első mindennap játszó magánszínház Magyarországon. Mindenfajta állami támogatás nélkül, a két fiatalember, Szalai Zsolt és Nagy Miklós bebizonyította, hogy kellő elszántsággal, a színház iránti elkötelezettséggel, és megfeszített munkával “állva lehet maradni" állami pénz nélkül is.
Egy váratlan tragédia, Nagy Miklós alapító-színművész-igazgató hirtelen halála, 2006 januárjában átmenetileg megtorpanásra “kényszerítette" a színházat.
De ahogy mondani szokás, az élet nem állhat meg! Az ÉLET a halál után is tovább ÉL! És a Ruttkai Éva Színház — Nagy Miklós emlékét is ápolva — tovább él! Sőt, nemcsak tovább él, de tovább fejlődik!
A 90 férőhelyes legkisebb magánszínház, 475 férőhelyes legnagyobb magánszínházzá nőtte ki magát, és 2006 nyarától új helyszínen, a volt Szikra / Metro moziban (Teréz körút 62.), várja a közönséget. Ezzel gyakorlatilag egy új színház nyílik.
Az épület adottságai lehetővé teszik, hogy színházként — akár moziként — is üzemeljen. Nézőforgalmi helyiségei, a mobil nézőtér, építészeti stílusa alkalmassá teszi a nagyobb rendezvények, bálok, divatbemutatók, konferenciák, társadalmi események megtartására.
Különleges adottsága a nyitható tetőszerkezet, mely egyedivé teszi Európában. Így egész nyáron “szabadtéri" játszóhelyként is működhet, szabadtéri “rizikófaktor" nélkül. A nagyterem mellett a légkondícionált, 40 férőhelyes Szerencsi Éva Stúdió alkalmas lesz arra, hogy visszaidézze a régi Ruttkai Éva Színház családias milliőjét, hiszen itt tarthatunk irodalmi és felolvasóesteket, egy-két személyes prózai ill. zenés előadásokat, művészportrékat és egyéb kísérleti produkciókat.
Jelszónk: NYITOTTAK VAGYUNK! Nyitottak a szó konkrét és átvitt ételmében, mivel az új Ruttkai Éva Színház terveink szerint sokkal több funkciót lát majd el, mint egy hagyományos, állami színház.
Olyan szellemi központot alakítunk ki, ahol a színházi előadások mellett, egyéb kulturális kuriózumok megtekintésére is alkalma nyílik a hozzánk betérőknek.
A színház többszintes előcsarnokaiban kiállításokat, könyvvásárt tervezünk. Természetesen újra látható lesz — új tartalommal, és külalakkal — a Herceg Csilláról elnevezett színész-arcképcsarnok is.
A kényelmes büfé, egész nap kávéházként, este 10 óra után pedig “elit művészklub"-ként üzemel. Az előadás után ott maradt közönség, együtt fogyaszthat el egy-egy italt kedvenceivel, lehetősége nyílik az előadás élményeit megosztani az est művészeivel. Hétvégenként “Szikra Bár" néven szeretnénk, ha bevonulna a köztudatba, mert péntek, szombat éjjel 10 órától egy-egy meghívott vendég tolmácsolásában lesznek hallhatók sanzonok, slágerek, tánczenék, operett és musical részletek.
Mint a fentiekből is kiderül, családias, baráti hangulatú, sokoldalú szellemi központot kívánunk létrehozni.
Célunk, hogy rohanó világunkban, egy olyan “fészket" alakítsunk ki, ahol a folytonosan növekvő kihívásoknak megfelelni kényszerülő ember, egy pillanatra megpihenhessen. Ahol a sokféle előadás, különböző módokon, a művészet különféle eszközeivel, de ugyanazt a tartalmat sugározza:
Állj meg egy pillanatra és figyelj befelé!
Szellemi központot hozunk létre, ahol az érték az emberben van!
Előadásainkat kizárólag olyan művekből állítjuk össze, amelyek reményt adnak, hitet és bizalmat, hogy a világot mi formáljuk, mi emberek, akik, ha néha egy-egy pillanatra odafigyelünk belső vágyainkra, megtalálhatjuk azt az örömforrást, ami szebbé teheti életünket, és ezzel egész világunkat.
A színház tulajdonos főigazgatója továbbra is Szalai Zsolt.
A legnagyobb magyar magánszínház 2006. október 8-án töltötte be 12-dik életévét.
változás
0% az előző hónaphoz